Av Malzemelerinin Bakımları Nasıl Yapılır

olta takımlarının kalite değeri

Avınızı yaptığınız zaman temizliği yapılmalıdır. Av yapıldıktan sonra gerekli bakımı yapılmayan av aletleri ilerleyen zamanlarda işlev görmemeye başlar. Hatta havalı tüfek ve tabancalar gibi av malzemelerinin gerekli bakımı yapılmadığı zaman işlev görmediği gibi insan vücuduna da zarar verme olasılığı artmaktadır. Peki av malzemesinin temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Av malzemesi temizliğinde oldukça titiz davranılmalıdır. Olta takımı gibi deniz ürünleri avcılığında kullanılan av malzemeleri temizlik yaparken uğraş gerektirir. Bu malzemeleri av yaptıktan hemen sonra temizlemek sizin yararınıza olacaktır. Aksi tekdirde ilerleyen zamanlarda bu malzemelerin temizliği ve bakımı daha zor olur.

Av malzemesi seçiminde de temizlik ve bakımı kolay olacak malzemeleri seçmek daha doğru olacaktır. Bir av malzemesi satan dükkana girdiğinizde av malzemesinin sadeliği ve kolay bakımı yapılabilecek araçları tercih etmelisiniz.

Avlanma Anında Neler Yapılmalı?

Av yapabilmek için önce av yapacağınız alanla ilgili malzemeleri tedarik edilmelidir. Ardımdan bu malzemelerin kullanımı iyi bilinmelidir. Av sırasına daha atik ve çabuk olmanız gerekir o yüzden av malzemesi taşınması ve kullanımı kolay araçlar seçilmelidir. Ve gerekmesi durumunda da özellikle deniz avcılığı için suni yemler bulundurmalıdır. Suni yemler için https://www.onlineavmalzemeleri.com/kategori/suni-yemler sayfasına göz atabilirsiniz.

Avlanma sırasında sabırlı olmalısınız. Aksi takdirde elinize geçen büyük av fırsatlarını kaçırabilirsiniz. Beklemeyi bilen avcı daha büyük avlara ulaşabilir. Ayrıca iyi bir avcı av malzemelerinin kaliteli ve temiz olmasına özen gösterir. İyi bir av zamanı geçirmek istiyorsanız. Av malzemeleriniz eksiksiz ve modern olması sizin faydanıza olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir