Avrupa ve Tıp Eğitimi

italyada üniversite eğitimi

Her yıl dünyanın her yerinden binlerce öğrenci, daha iyi bir eğitim almak ve kariyerlerinde güçlü adımlarla ilerlemek için Avrupa’ya gidiyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Avrupa, birçok iyi üniversiteleriyle, araştırma merkezleriyle, yüksek eğitim standartlarıyla kariyerinizi en iyi şekilde şekillendirebileceğiniz bir yer diyebiliriz.

Tıp eğitimi, dünyanın her bir yanında alınabilecek çok yönlü bir eğitim programı. Https://pisaedu.com/avrupada-tip-egitimi adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabileceğiniz yurtdışında tıp eğitimi konusunda seçeneğiniz oldukça fazla. Öğrencilerin ve hatta ailelerinin en çok merak ettiği şeylerden biri yurtdışında tıp eğitimi almak. “Nasıl gidilir?”, “ Ne kadar tutar?”, gibi birçok soru merak konusu. Bu yüzden istediğiniz ülkede, istediğiniz şehirde tıp eğitimi alabilirsiniz tabi ki, ancak geleceğinizi şekillendirecek olan bu kararı iyice planlamanızı öneririz. Tıp evrensel bir dal olduğu için, yurtdışında alacağınız tıp eğitimi, size her açıdan olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.

Avrupada tıp eğitimi alırken birçok dersi ingilizcede ya da gittiğiniz ülkenin kendi dilinde alma şansınız olacak. Avrupa’da tıp eğitimi beş-altı yıl sürüyor. Bunun 2 yılı akademik ortamda, kalan 3 yılı genelde hastanelerde çalışarak geçiyor. İtalyada yüksek lisans eğitimi 2009 yılından beri, ingilizce tıp eğitimi veriyor ve bu üniversitelere dünyanın her bir yanından talep oldukça fazla. Pavia ve Milan üniversiteleri, İtalya’da ingilizce tıp eğitimi veren ilk kurumlar ancak tabii ki İtalya’da başka bir sürü üniversite de ingilizce tıp eğitimi veriyor. Bu üniversiteler eğitim açısından çok kaliteli, ücret bakımından da biraz daha makul diyebiliriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir