Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Merhabalar, bugün sizlere Dünyada çok yüksek bir  prestiji olan üniversiteleri inceledik. Bu listeledik kimi gerçekten bilime katkıda bulunsa da, kimi üniversite marka değerinden dolayı bu listede yer alıyor.

1-OXFORD ÜNİVERSİTESİ

İngiltere’nin OXFORD kentinin bir üniversitesi olan OXFORD, dünya çapında en ünlü üniversitelerinden bir tanesi.  23.000 tane öğrencisi olan OXFORD’UN lisans ücreti ise 9.250 GBP, personel başına iseöğrenci düşüyor.

2-Cambridge Üniversitesi

Yine bir İngilizlerin okulu olan, Cambridge Üniversitesi gerek yaptığı bilimsel araştırmalar gerek popülaritesiyle bu listede. 18.000 öğrencinin olduğu Cambridge, personel başınaöğrenci düşüyor.

3-Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü

3. Sıramızda ise Amerika’nın bir okulu olan Kaliforniya üniversitesi var,  2300 tane öğrencinin oldu Kaliforniya üniversitesinde, personel başına %7 öğrenci düşüyor.

4- Stanford Üniversitesi

Amerika’nın Kaliforniya eyaletine bağlı  bir üniversite olan, Stanford Üniversitesi yaklaşık bünyesinde 17.000 öğrenci bulunduruyor. Personel başına %7.5 öğrenci düşen Stanford Üniversitesi gelişmeye devam ediyor.

5-Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Herkesin bildiği, MIT mühendislik alanında alanının en iyilerinden.  11.500 tane öğrenci bulunduran MIT, personel başına %8,7 öğrenci düşüyor.

6-Harvard Üniversitesi

Amerika’nın Boston  şehrinde olan Harvard, dünyanın en bilindik üniversitelerinden birisi.  Bünyesinde 20.000 öğrencinin olduğu Harvard, personel başına %9 öğrenci düşüyor.

7-Princeton Üniversitesi

NEW JERSEY’DE olan Princeton Üniversitesi,  ortalama bünyesinde 9.000 yakın öğrenci barındırıyor. Personel başına ise ortalama %8 öğrenci düşüyor.

8-Imperial College London

Londra merkezli bir  üniversite olan, IMPERİAL COLLEGE LONDON bünyesinde,  16.000 öğrenci bulundururken, personel başına ise  .4  öğrenci düşüyor.

9-Şikago Üniversitesi

Amerika’da olan Şikago üniversitesi,  Amerika’nın en bilindik üniversitelerinden birisi. Yaklaşık olarak ,14.000 öğrencisi olan Şikago üniversitesine personel başına %6 öğrenci düşüyor

10- ETH ZURİH

İsviçre’nin Zürih kentinin bir üniversitesi olan ETH ZURİH, Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri  olan ETH, bünyesinde 20.000 öğrenci var ve muazzam bir oranile  personel başına öğrenci düşüyor.