Poliüretan Kiriş Nedir? Ne İş Yarar?

Genellikle iç dekorasyon için kullanılan poliüretan kiriş, dekoratif ahşap süsleme modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Tavan, duvar gibi alanlarda kullanılan bu süsleme elemanları, salondan oturma odasına, mutfaktan yatak odasına varana kadar her zevke göre evin her alanında kullanılabilmektedir.

Poliüretan Kiriş Nedir?

Kauçuk ve köpük benzeri bir malzemeden üretilen ve iç dekorasyonda kullanılan kiriş türüne poliüretan kiriş adı verilmektedir. Ahşap görünümüne sahip olan bu kiriş modelleri, ev dekorasyonu isteyen kişinin zevkine göre çeşitli model ve desenlerde kullanılabilmektedir.

Poliüretan Kiriş Ne İşe Yarar?

Normal şartlarda bir kirişin görevi, yapı içerisinde tavan ya da tabanın yükünü hafifletmektir. Mutlaka her ev ve yapıda bulunan kirişler, bu şekilde farklı model ve desenlerle süslenerek, evin görünümüne farklı bir hava katmaktadır.

Günümüzde daha çok evlere otantik bir hava katıyor olması sebebiyle dekortifantik anahtar, Selçuklu Kartalı, Osmanlı Arması, Poliüretan At arabası tekerleği gibi modellerle karşımıza çıkan poliüretan kirişler, ev sahibinin zevk ve tercihlerine göre uygulanmaktadır.

Bunun dışında yapıların dış dekorasyonunu sağlamak amacıyla da poliüretan söve kullanılmaktadır. Bu malzeme dış cephenin hem dekorasyonunu sağlarken, hem de yapıyı çeşitli risklere karşı korumakta ve ısı yalıtımını sağlamaktadır.

Poliüretandan üretilen kiriş, söve ve bunların yanı sıra çeşitli dış cephe modelleri için Dekorix web adresini ziyaret ederek, zevkinize göre modelleri tercih edebilir, bu alanda kısa sürede hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir