Tom Lee Kripto Para Değerlendirmesi Haberi

bitcoin nedir

Wall Street kripto para haber servisinin yayımladığı habere göre; stratejist Tom Lee, Bitcoin’in güçlü bir yıla hazırlandığı belirtiliyor.

2019 ve 2020 yılı ilk çeyreği için Bitcoin’in güçlü hazırlıklar yaptığını vurgulayan Tom Lee, 2019’u Bitcoin’in dönüş yılı olacağına inanıyor. 2017 yılı sonunda 20.000 dolarlık pik noktasından düşen Bitcoin bugün çok daha düşük seviyeden alıcıya ulaşıyor. 2018 Aralık ayında kripto para fiyat ortalaması 14.800 dolar civarındaydı. Lee’ye göre ise 2019’un elverişli ekonomik yönelim yılı olacağını vurguladı.

CNBC’ye konu hakkında röportaj veren Lee, “Küresel piyasalarda risk alımı yüksek, bu bitcoin için olumlu bir durumdur” şeklinde değerlendirme yaptı. Bazı bankaların kripto para çıkarmasıyla, sosyal medya site devleri bu konuda çalışmalarını hızlandırdılar. Diğer bir gösterge ise yoğun bir kullanım oranı olan Venezüella’da yaşanan kaosun “benimsemenin büyümesi” olarak değerlendiren Lee’ye göre tüm bu hazırlıklar 2019-2020 yılında kripto para değerinde hareketlenmeyi işaret ediyor. Alıcıların mutlaka 200 haftalık değer analizleri yaparak yatırım yapmaları gerekiyor. Yine Lee’ye göre Bitcoin ile Bitcoin Cash arasında yaşanan krizin yarattığı dalgalanma sonucu yaşanan düşüşün zararlarının bir an önce giderilmesinin Bitcoin’in güvenirliği ve değeri için çok önemli olduğu vurgulandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir