Yeme Bozuklukları İçin Psikolojik Danışmanlık

Psikolog İstanbul

Özellikle gençlerin muzdarip olduğu psikolojik rahatsızlıklar arasında yer alan yeme bozuklukları, tedavi edilmemesi halinde hem bedenen hem de ruhen ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Kişilerin dış görünümlerine fazlası ile önem vermeleri nedeniyle meydana gelen bu hastalığa yakalanan bireylerde vücut ölçüleri ile ilgili sürekli bir memnuniyetsizlik gözlemlenmektedir. Öyle ki bu kişiler, ne kadar zayıf olurlarsa olsun, devamlı olarak şişman göründüklerini iddia etmekte ve farklı diyet ya da yöntemler ile zayıflama eylemini sürdürmektedir. Görüldüğü üzere tamamen psikolojik bir rahatsızlık olan yeme bozukluklarında tedavi için gerçekten uzman bir adresten psikolojik danışmanlık hizmeti alınması büyük önem arz etmektedir. 

Yeme Bozukluklarında Kesin Tedavi 

Bugün pek çok genç kızın mücadele ettiği yeme bozuklukları, yemek yemeyi tamamen reddetme ya da tıkınırcasına yemek yeme şeklinde kendini göstermektedir. Anoreksiya nervoza ya da bulimiya nervoza isimleri ile bilinen söz konusu yeme bozuklukları, hastalar ideal kilolarının altına düşseler dahi devam etmektedir. 

Bu nedenle son derece tehlikeli psikolojik rahatsızlıklardan birisi olan yeme bozukluklarında başarılı bir psikolog İstanbul merkezinden destek almak oldukça gereklidir. Erken teşhiste hayat kurtarıcı olabilen psikolojik destek konusunda iyi bir adres arayışında olanlara ise Homopsychologicus adresi tavsiye edilmektedir. Zira Homopsychologicus uzun yıllardır yeme bozukluklarının tedavisinde elde ettiği başarılı sonuçlar ile Türkiye’nin en deneyimli danışmanlık merkezlerinden birisi olarak da tanımlanabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir